26 maja (piątek) odbędą się 13. „Chóralne Akceleracje”, czyli doroczny koncert chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Motywem przewodnim tegorocznych Akceleracji jest Dzień Matki. W repertuarze znajdą się utwory chóralne sakralne i świeckie, ludowe, współczesne i rozrywkowe. Wszystkim Mamom dedykowany jest utwór finałowy, który wykonają wspólnie połączone zespoły.

W tym roku wystąpi pięć zespołów z Wydziałów: Biologii – pod dyr. Marty Szeligi, Chemii – pod dyr. Ilony Jaworskiej, Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii – pod dyr. Karoliny Silkiny, Fizyki – pod dyr. Katarzyny Szewczyk, Matematyki, Informatyki i Mechaniki – pod dyr. Adrianny Żołnierczuk.

Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w auli A. Mickiewicza w Auditorium Maximum (kampus przy Krakowskim Przedmieściu). Wstęp jest wolny.

Wydarzenie na Facebooku >>