Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie obchodzi 20-lecie swojego funkcjonowania na Powiślu. Z tej okazji przygotowuje jubileuszowe wydarzenia:

• Dyktando dla Czytelników pt. „BUW czyni MISTRZA”, które odbędzie się w dwóch wersjach językowych: polskiej (pod patronatem i opieką merytoryczną prof. Jerzego Bralczyka, który podyktuje tekst) oraz angielskiej (pod opieką merytoryczną Szkoły Języków Obcych UW). Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 14.00 w sali 316 im. S.B. Lindego, III p. (wersja polska) oraz w sali 256 (wersja angielska) BUW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja pierwszego wydania „Słownika Języka Polskiego” autorstwa S.B. Lindego. Będzie można je zobaczyć ok. godz. 13.00-16.00. Wyniki Dyktanda zostaną ogłoszone 16 grudnia o godz. 14.00 w pasażu BUW podczas urodzinowego spotkania przyjaciół, czytelników i pracowników BUW.
  • Wystawę „Reminiscencje II” prezentującą fotografie osób ze świata nauki, kultury i sztuki, które odwiedziły BUW oraz fotografie upamiętniające ważne wydarzenia, które odbyły się w BUW od dnia otwarcia do dzisiaj. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia pod Wielkim Świetlikiem (II p.) w BUW.

Szczegółowe informacje >>