„Bazyliszek dla dorosłych, czyli legenda z historia i medycyną w tle” to tytuł wieczoru sensacji organizowanego przez Uniwersytet Warszawski wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Wezmą w nim udział naukowcy z dwóch uczelni reprezentujący różne dziedziny nauki m.in. paleobiologię, biochemię i historię sztuki.

Eksperci i popularyzatorzy nauki z UW i WUM postarają odpowiedzieć na pytania m.in.: Gdzie jest ziarno prawdy w legendzie o Bazyliszku? Jak wyglądała dawna Warszawa? Do jakiego zwierzęcia najbardziej podobny jest Bazyliszek i czy smok wawelski mógł być jego krewnym? Cóż takiego kryło się w oczach bestii albo czy Bazyliszek mógł przeżyć?

Wydarzenie odbędzie się 13 listopada o godz. 18.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wstęp wolny.

Więcej informacji

W sprawie dodatkowych informacji oraz akredytacji należy kontaktować się z sekcją promocji Uniwersytetu Otwartego (promocja(at)uo.uw.edu.pl, tel. (22) 55 21 528).