Trzy bachowskie kantaty wykonają muzycy związani z warszawską szkołą muzyczną im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej – chór Collegium Vocale Bednarska, orkiestra Collegium Musicum Bednarska i soliści – uczniowie i absolwenci szkoły. Zabrzmią kantaty „Wir danken dir, Gott” BWV 29, „O ewiges Feuer” BWV 34 i „O Jesu Christ, mein’s Lebens Licht” BWV 118b.

Wykonawcy: soliści, Orkiestra Barokowa Collegium Musicum Bednarska; kierownictwo artystyczne – Anton Birula i Ewa Żołyniak-Adamska, Chór Kameralny Collegium Vocale Bednarska; kierownictwo artystyczne – Robert Lawrence.

Koncert organizowany jest przez Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW i Fundacją Uniwersytetu Warszawskiego, a także Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina i Fundacją Bednarska, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia. Koncerty cyklu „BACH 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 w Auditorium Maximum (Krakowskie Przedmieście 26/28). Wstęp na wydarzenie jest wolny.