Lekcja publiczna „Bach i klawesyn” jest drugą lekcją z cyklu „Seminarium Bachowskie”.

O twórczości klawesynowej Lipskiego Kantora dyskutować będą wybitni polscy klawesyniści, wykładowcy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych: Elżbieta Stefańska, Władysław Kłosiewicz i Marek Toporowski. Moderatorem dyskusji będzie naukowy koordynator cyklu seminariów dr hab. Szymon Paczkowski. Część muzyczną wypełnią dzieła Johanna Sebastiana Bacha i Louisa Marchanda w wykonaniu uczestników dyskusji.

„Seminarium Bachowskie” to cykl wydarzeń popularnonaukowych w roku akademickim 2014-2015, skierowany do szerokiej publiczności, młodzieży akademickiej i licealnej. Są to otwarte wykłady i lekcje publiczne, prowadzone przez polskie i światowe autorytety w dziedzinie badań nad muzyką i życiem Jana Sebastiana Bacha. Towarzyszą im koncerty w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Cykl „Seminarium Bachowskie” realizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Muzykologii UW we współpracy z Biurem Promocji UW, dzięki dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działania upowszechniające naukę. Stanowi przy tym popularnonaukowe dopełnienie programu koncertowego „BACH 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”.

Seminarium odbędzie się 18 lutego o godz. 19.00 w Dawnej Bibliotece UW. Wstęp wolny.

bach.uw.edu.pl