Tegoroczne koncerty, podobnie jak w ubiegłym roku, rozpocznie polsko-czeska formacja Baroque Collegium 1685: instrumentaliści związani m.in. z praską orkiestrą Musica Florea pod kierownictwem Marka Štryncla oraz Szczawnicki Chór Kameralny kierowany przez Agnieszkę Żarską. Solistami będą Ewa Leszczyńska – sopran, Helena Poczykowska – alt, Václav Čížek – tenor, Jiří Miroslav Procházka – bas. Wykonają kantaty BWV 65 „Sie werden aus Saba”, BWV 123 „Liebster Immanuel”, BWV 133 „Ich freue mich in dir”, zaś całość poprowadzi Agnieszka Żarska.

Koncert odbędzie się 6 maja o godz. 19 w sąsiadującym z Uniwersytetem Warszawskim kościele Sióstr Wizytek. Wstęp wolny.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW. Koncerty cyklu „Bach 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego” w roku 2017 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.