Na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu „200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego” wystąpi Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego TheTonacja i solistów – Katarzyny Kalisz-Kędziorek (sopran), Anny Fijałkowskiej (alt), Aleksandra Rewińskiego (tenor) i Artura Jandy (bas), pod dyrekcją Daniela Synowca. Muzycy zagrają kantaty Jana Sebastiana Bacha: BWV 153 „Schau lieber Gott wie meine Feind”, BWV 165 „O heiliges Geist und Wasserbad” oraz BWV 196 „Der Herr denket an uns”.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia. Koncerty cyklu „BACH 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncertu można wysłuchać 6 czerwca o godz. 20 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15. Wstęp jest wolny.