Wydział „Artes Liberales” UW, Kolegium Artes Liberales UW oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują dyskusję panelową „Autonomia i doskonałość. Wyzwania rozwiązań systemowych”. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim na kampusie głównym UW.

W trakcie seminarium odbędą się trzy panele:

• Interdyscyplinarność jako jedna z dróg do doskonałości w uniwersytecie;
  • Potencjał humanistyki jako partnera dla innych dziedzin nauki w uczelniach dążących do doskonałości;
  • Ustawowe zachęty do doskonałości w badaniach i nauczaniu w projekcie ustawy 2.0.

W dyskusjach wezmą udział przedstawiciele ośrodków z całej Polski – oprócz UW, także Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, a także Polskiej Akademii Nauk.

Obrady podsumuje wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Moderatorem jednego z paneli będzie podsekretarz stanu w MNiSW Piotr Müller.

Program dyskusji