Areopag Uniwersytetów jest inicjatywą środowiska akademickiego czterech uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

6 grudnia 2021 roku o godz. 16.00 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się trzecia z cyklu czterech debat „Areopag Uniwersytetów – świat w dobie COVID-u”, której temat to „Relacje w dobie COVID-u”.

Podczas debaty eksperci omówią zagadnienia dotyczącego m.in. tego, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na nasze relacje osobiste i społeczne, czy udało się zachować bliskość, czy staliśmy się bardziej egoistyczni, co ze społecznym zaufaniem i solidarnością.

Ekspertami będą:

• prof. dr hab. Piotr Gutowski – KUL, historyk filozofii i religii;
  • dr hab. Sebastian Kołodziejczyk – UJ, filozof;
  • prof. dr hab. Waldemar Kuligowski – UAM, antropolog;
  • prof. dr hab. Jacek Męcina – UW, prawnik.

Transmisja z debaty dostępna będzie pod adresem: https://youtu.be/M5tCcl_xl9A

Pierwsza z debat, poświęcona wartościom w dobie COVID-u, odbyła się 18 października na KUL, druga, której tematem były etyczne granice medycyny odbyła się 8 listopada na UJ.

10 stycznia odbędzie się czwarta z cyklu debat. Jej gospodarzem będzie Uniwersytet Warszawski.