Areopag Uniwersytetów jest inicjatywą środowiska akademickiego czterech uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

10 stycznia (poniedziałek) o godz. 16.00 na Uniwersytecie Warszawskim (Sala Senatu w Pałacu Kazimierzowskim, Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się ostatnia z cyklu czterech debat „Areopag Uniwersytetów – świat w dobie COVID-u”. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem profilu uniwersyteckiego na YouTube.

Temat debaty dotyczy ekonomii, gospodarki, finansów i zarządzania w dobie COVID-19. Uczestnicy spotkania porozmawiają m.in. o rynkach finansowych w czasie pandemii, makroekonomicznych i mikroekonomicznych konsekwencjach kryzysu oraz konkurencyjności gospodarek.

W debacie wezmą udział rektorzy i eksperci z czterech uniwersytetów będących partnerami wydarzenia. Jednym z panelistów będzie dr hab. Grzegorz Tchorek z Wydziału Zarządzania UW, kierownik Katedry Gospodarki Narodowej.