15 grudnia (czwartek) odbędzie się debata z cyklu Areopag Uniwersytetów, zatytułowana „Prawo do przemocy? Prawne aspekty wojny”.

Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debata rozpocznie się o godz. 16.00 w auli Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24. Będzie można ją śledzić za pośrednictwem transmisji wideo poprzez stronę UJ oraz kanał UJ na You Tube.

W rozmowie wezmą udział: prof. Agnieszka Turska-Kawa (UŚ), prof. Anna Potyrała (UAM), prof. Andrzej Gil (KUL), prof. Ewa Marciniak (UW). Debatę poprowadzi prof. Marek Drwięga (UJ).

To już drugie spotkanie w ramach drugiej edycji Areopagu Uniwersytetów. Główną ideą cyklu jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej. Jest to inicjatywa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który dołączył do pozostałych czterech uczelni w 2022 roku.

W 2021 roku, w pierwszej edycji Areopagu Uniwersytetów, eksperci omawiali zagadnienia dotyczące pandemii COVID-19, w tym systemu wartości, granic etycznych medycyny, relacji społecznych i problemów gospodarczych. Druga edycja dotyczy agresji Rosji na Ukrainę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego >>