Sekcja Bibliotek Muzycznych SBP – Polska Grupa Narodowa IAML oraz Gabinet Zbiorów Muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie organizują konferencję „Archiwa muzyczne i spuścizny kompozytorskie w zbiorach bibliotek polskich”.

Celem konferencji jest zaprezentowanie wachlarza zagadnień, z jakim spotykają się muzyczni bibliotekarze i archiwiści sprawujący pieczę nad spuściznami muzycznymi. Bibliotekarze będą wspólnie rozmawiać i dzielić się doświadczeniami na temat sposobów organizowania zbiorów, zasad ich gromadzenia, metod opracowania archiwów muzycznych i spuścizn kompozytorskich, a także szukać rozwiązań dla zorganizowanego budowania informacji na ich temat.

Konferencja odbędzie się 1-2 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66, w której – jako wydzielona część Gabinetu Zbiorów Muzycznych – od blisko 60 lat istnieje i wciąż się rozwija Archiwum Kompozytorów Polskich gromadzące pełną dokumentację źródeł polskiej współczesnej twórczości muzycznej.

www.buw.uw.edu.pl