Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną Wydziału „Artes Liberales” przygotował konferencję dotyczącą tradycji grecko-rzymskich w kulturze. Studenci i doktoranci zaprezentują łącznie 14 referatów, które zgrupowano w cztery panele tematyczne, zatytułowane: Starożytne „femmes fatales”, Żywe słowo antyku, Antyczny klucz do nowego świata oraz Antyk na rozdrożu.

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w Białej Willi, znajdującej się przy ul. Dobrej 72. Początek o godz. 9.00. Na zakończenie odbędzie się część kulturalna, którą o godz. 16 rozpocznie pokaz tańca orientalnego, będzie też koncert pieśni starogreckich oraz dość oryginalne połączenie antyku i heavy metalu, czyli akustyczny cover piosenki „Flight of Icarus” zespołu Iron Maiden, inspirowanej mitologią.

Wstęp wolny.