6 marca 2016 roku Andrzej Wajda skończył 90 lat. Zrealizował 40 filmów fabularnych – stąd tytuł wystawy „Andrzej Wajda 40/90”. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od „Pokolenia” – debiutu z 1954 roku aż do „Powidoków” – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim. Na planszach wystawy oprócz fotosów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów. 6 marca 2017 Andrzej Wajda, doktor honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, obchodziłby swoje 91. urodziny.

Organizatorzy wystawy na Uniwersytecie Warszawskim: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Prawie Kino. Organizatorzy wystawy: Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wystawę można oglądać od 11 marca do 12 kwietnia na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego, przed budynkiem Starego BUW-u.

www.facebook.com