Akademickie Mistrzostwa Europy w Badmintonie po raz pierwszy zorganizuje Uniwersytet Warszawski. Potrwają one od 31 sierpnia do 6 września i zostaną rozegrane na hali przy ul. S. B. Lindego 20.

 

W zawodach weźmie udział ponad 20 zespołów z Europy. Warszawę odwiedzą akademicy z Portugalii, Turcji, Niemiec, Rumunii, Francji, Szwajcarii, Słowenii, Rosji, Włoch, Czech, Holandii, Hiszpanii, Belgii oraz kilka zespołów z Polski. Podczas zawodów zostanie wyłoniony akademicki mistrz Europy. Zawody drużynowe zaplanowano 1-2 września, a zawody indywidualne 4-6 września.

 

Podczas AME w Badmintonie kibice będą mogli zapoznać się z zasadami tej coraz popularniejszej dyscypliny oraz spotkać wielu znanych sportowców z całej Europy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Akademickie Mistrzostwa Europy są uniwersyteckimi zawodami wspieranymi przez Europejską Federację Sportu (EUSA). Pierwszy raz odbyły się w 2001 roku. Obecnie w całej Europie organizowane są zawody w 19 dyscyplinach sportowych. Uczestnicy biorą udział w konkursach drużynowych oraz indywidualnych.

 

Organizatorem imprezy jest Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

 

Więcej informacji

www.eusa.eu