15 kwietnia (poniedziałek) na Uniwersytecie Warszawskim rozpocznie się akcja honorowego krwiodawstwa Wampiriada organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem inicjatywy jest pokazanie, jak wiele można zrobić dla innych poprzez regularne oddawanie krwi, a także promowanie idei zdrowego trybu życia. Podczas akcji będzie również możliwość zarejestrowania się w bazie Dawców szpiku.

Wszyscy chętni mogą oddać krew w krwiobusie, będącym mobilnym punktem pobrań. Podczas tegorocznej wiosennej edycji Wampiriady krwiobusy będą znajdować się przed Starym BUW na Kampusie Głównym przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 (15 i 16 kwietnia) oraz na Kampusie Ochota koło Wydziału Geologii, ul. Żwirki i Wigury 93 (19 kwietnia).

Szczegóły akcji krwiodawstwa dostępne są na profilu NZS UW na Facebooku >>