Andrzej Jankowski jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz stosunków międzynarodowych na Queen’s College w Oxfordzie. Na studiach założył ruch „Wolność Słowa”, który zajmował się sprzedażą prasy niezależnej. Był rzecznikiem podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Po studiach na UW wyjechał do Anglii na stypendium rządu brytyjskiego dla dziennikarzy prasy niezależnej. Był stażystą w BBC. W latach 90-tych współtworzył Biuro Prasowe Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Organizował wizyty prezydenta za granicą. Był również pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce oraz kapitanem brytyjskiego Royal Yachting Association. Od 2015 roku rozpoczął „najwolniejszy rejs dookoła świata” na jachcie żaglowym Malena, Hallberg Rassy 352.

Radio Kampus w cyklu audycji „Jestem z UW” przeprowadziło rozmowę z Andrzejem Jankowskim. Jej emisja odbędzie się 3 marca między godz. 10.00 a 10.30 w Akademickim Radiu Kampus na 97,1 FM.