„Ustroje a warunki życia w kraju” to tytuł kolejnego wystąpienia w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Tym razem prelegentem będzie prof. Leszek Balcerowicz.

 

Prof. Leszek Balcerowicz jest ekonomistą specjalizującym się m.in. w teorii systemów gospodarczych. Jego zainteresowania badawcze obejmują takie zagadnienia jak zróżnicowanie ustrojów, transformacja gospodarcza czy ekonomia wolnego rynku. Pełnił liczne funkcje publiczne, zajmując m.in. stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów, ministra finansów oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego.

 

Spotkanie z udziałem prof. Leszka Balcerowicza w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” odbędzie się 21 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Będzie to czwarte w trwającym roku akademickim i 152. ogółem spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Został on zainicjowany w październiku 2000 roku wykładem prof. Bronisława Geremka pt. „Klęski i sukcesy Europy”. Każdego roku akademickiego, od października do maja, odbywa się jeden wykład miesięcznie. Prelegentami są naukowcy, politycy, osoby związane ze światem kultury i sztuki, jak również duchowni.

 

„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Facebooku >>