Drugie w trwającym roku akademickim spotkanie z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” odbędzie się 19 listopada (wtorek).

 

Tym razem w roli prelegenta wystąpi Jerzy Owsiak – założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a także pomysłodawca i organizator festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock (od 2018 roku odbywającego się pod nazwą Pol’and’Rock Festival). Jerzy Owsiak zajmuje się również działalnością dziennikarską i prowadzi spółkę Złoty Melon, której zadaniem jest wspieranie Fundacji WOŚP. Za swoją społeczną i charytatywną aktywność otrzymał liczne odznaczenia, wyróżnienia i nagrody, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Był też nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

 

19 listopada Jerzy Owsiak wygłosi wykład pt. „Ręce na pokład! Wiatr w żagle!”. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

 

Bezpłatne zaproszenia, które trzeba będzie okazać przed wejściem na wykład, można odbierać od 13 listopada w Biurze Promocji UW (Pałac Kazimierzowski na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, pokój nr 8) w godz. 9.00-16.00.

 

Cykl „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” odbywa się na UW od 2000 roku. W każdym roku akademickim organizowanych jest osiem spotkań. Prelegentami są naukowcy, osoby związane ze światem kultury i sztuki oraz politycy.

 

„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Facebooku >>