„1989-2019 – wielka transformacja. Próba bilansu” to tytuł kolejnego wystąpienia w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Tym razem prelegentem będzie prof. Roman Kuźniar z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Prof. Roman Kuźniar jest politologiem specjalizującym się w kwestii stosunków międzynarodowych. Wykształcenie zdobywał na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Aktualnie jest kierownikiem Zakładu Studiów Strategicznych w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW. Jako akademik prowadzi zajęcia, a także publikuje liczne prace naukowe dotyczące m.in. bezpieczeństwa i porządku międzynarodowego, pomocy humanitarnej oraz polskiej polityki zagranicznej.

Wydarzenie odbędzie się 21 maja (wtorek) o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

To ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Organizowany jest on na UW od 2000 roku. Prelegentami są naukowcy, osoby związane ze światem kultury i sztuki oraz politycy.

„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Facebooku>>