Spojrzenie na Holocaust z polskiej perspektywy będzie tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

 

Jako prelegent wystąpi prof. Dariusz Stola, specjalista w zakresie historii współczesnej. Wśród jego zainteresowań badawczych znajdują się takie zagadnienia jak dwudziestowieczne migracje międzynarodowe, Zagłada Żydów czy dzieje PRL.

 

Prof. Dariusz Stola jest pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych PAN. W jego dorobku znajduje się członkostwo w wielu stowarzyszeniach, organizacjach naukowych i zespołach badawczych, m.in. w Ośrodku Badań nad Migracjami UW. W latach 2014-2019 pełnił funkcję dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Za swoją działalność został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Prof. Dariusz Stola wygłosi wykład pt. „Polskie dyskusje o Zagładzie”. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

Wystąpienie prof. Dariusz Stoli będzie siódmym w tegorocznym cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Wykłady organizowane są na UW od 2000 roku. W każdym roku akademickim jest ich osiem. Prelegentami są naukowcy, osoby związane ze światem kultury i sztuki oraz politycy.