Sytuacja Stanów Zjednoczonych po drugiej rocznicy objęcia urzędu prezydenta tego kraju przez Donalda Trumpa to temat kolejnego wystąpienia w ramach uniwersyteckiego cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

 

Tym razem prelegentem będzie dr Ryszard Schnepf z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW. Naukowiec ten, poza nauczaniem i pracą badawczą w zakresie teorii dyplomacji, stosunków międzynarodowych USA, kultury latynoamerykańskiej oraz współczesnych problemów krajów iberoamerykańskich, ma w swoim dorobku także doświadczenia na polu politycznym. Pełnił m.in. funkcję ambasadora RP w Urugwaju, Kostaryce, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

 

Był wykładowcą w Katedrze Iberystyki UW. Prowadził też zajęcia z historii Polski na amerykańskim Indiana University. Obecnie wykłada w Ośrodku Studiów Amerykańskich (Instytut Ameryk i Europy UW).

 

Za swoją działalność został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, hiszpańskim Krzyżem Wielkim Orderu Izabeli Katolickiej oraz kostarykańskim Krzyżem Wielkim ze Srebrną Gwiazdą Orderu Juana Mory Fernándeza.

 

Dr Ryszard Schnepf wygłosi wykład pt. „Ameryka Trumpa – półmetek”. Wydarzenie odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

To piąte w tym roku akademickim wystąpienie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Wykłady organizowane są na UW od 2000 roku. W każdym roku akademickim jest ich osiem. Prelegentami są naukowcy, politycy, osoby związane ze światem kultury i sztuki, jak również duchowni.

 

Więcej informacji o cyklu>>