W trakcie ogólnopolskiej konferencji naukowej „Traktaty Rzymskie – 60 lat integracji europejskiej” odbędą się trzy panele tematyczne. Pierwszy, zatytułowany „Rozwój integracji europejskiej z perspektywy Traktatów Rzymskich”, rozpocznie się o godz. 11.00. Poprowadzi go dr hab. Wojciech Gagatek z Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi panel moderowany przez prof. Janusza Ruszkowskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczyć będzie „poszukiwania nowego modelu integracji”. Ostatnim tematem, jaki poruszą eksperci w formule okrągłego stołu będzie „Racja stanu Polski a perspektywa przeobrażeń UE”. Trzeci panel rozpocznie się o godz. 15.00 i poprowadzi go prof. Konstanty A. Wojtaszczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

W konferencji wezmą udział dr. Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz prof. Krzysztof Szczerski, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

O godz. 10.00 podczas otwarcia sympozjum zostanie wręczona nagroda Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich za najlepszą monografię z dziedziny studiów europejskich w 2015 r.

Konferencja odbędzie się w auli (parter) Instytutu Europeistyki UW, ul. Nowy Świat 69. Wstęp wolny. Zgłoszenia należy adres mailowy: konferencjaie@gmail.com.

Plan konferencji (pdf)

Organizatorami konferencji są: Instytut Europeistyki WNPiSM UW, Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Ośrodek Analiz, Studiów i Szkoleń PTSE oraz Ośrodek Analiz Politologicznych UW. Partnerem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.