Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych obchodzi 5-lecie. Z tej okazji przygotowano wykłady, sesje naukowe, zwiedzanie laboratoriów, a także warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci.

23.03 (piątek)

Uroczysta sesja 5-lecia CNBCh rozpocznie się o godz. 11.00 w auli AB CNBCh (ul. Żwirki i Wigury 101). O godz. 12.00 wykład gościnny wygłosi prof. Jorgen Feldman z Uniwersytetu w Aberdeen z Wielkiej Brytanii. Profesor będzie mówił o nowych metodologiach analitycznych, które pomagają zrozumieć procesy zachodzące w biologii i nauce o środowisku: od ryżu po wieloryby. O godz. 13 rozpocznie się zwiedzanie laboratoriów, a od godz. 15.00 do 17.00 trwać będzie sesja naukowa dotycząca osiągnięć w obszarze biologiczno-chemicznym.

24.03 (sobota)

Od godz. 11.00 w CNBCh rozpoczną się m.in. warsztaty dla dzieci z budowy zabawek mechanicznych, pokaz roślin mięsożernych, pokazy w ciemności „Chemia światła”, piaskownica chemiczna (zajęcia dla dzieci). Można będzie również obejrzeć film „Maria Skłodowska-Curie” albo odwiedzić pokój zagadek „50 twarzy Darwina”.

Na warsztaty dla dzieci z budowy zabawek mechanicznych oraz na piaskownicę chemiczną obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 20 marca lub wyczerpania limity miejsc (5latrazem@cnbc.uw.edu.pl).

Szczegółowy harmonogram obchodów znajduje się na stronie: http://cnbch.uw.edu.pl/5latrazem/