Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Instytutem Biologii Doświadczalnej PAN, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Polskim Towarzystwem Biochemicznym organizuje europejską konferencję poświęconą mięśniom.

W wydarzeniu weźmie udział około 350 wybitnych specjalistów zajmujących się badaniami mięśni, m.in. z Lorand Eötvös University, Thomas Jefferson University, University of Bonn, Institut Curie, czy z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Uniwersytet Warszawski będzie reprezentować prof. Anna Ciemerych-Litwinienko z Wydziału Biologii.

Wykład otwierający wygłosi prof. Michael Rudnicki z Ottawa Hospital Research Institute z Uniwersytetu Ottawy.

Plan konferencji wraz z poszczególnymi wykładami dostępny jest na stronie European muscle conference.

Konferencja odbędzie się od 21 do 25 września w budynku Dawnej Biblioteki przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Udział w wydarzeniu jest płatny. Więcej informacji na stronie European muscle conference.