13 kwietnia minie 40. rocznica śmierci Wojciecha Łukaszewskiego, wrażliwego i poszukującego kompozytora, oddanego pedagoga, artysty zaangażowanego w propagowanie muzycznej kultury. Mimo że odszedł w młodym wieku, zostawił po sobie wiele wartościowych utworów. Dzięki darowi rodziny od 10 lat jego kompozytorska spuścizna spoczywa w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w Archiwum Kompozytorów Polskich. Rocznicowy wieczór będzie okazją do przypomnienia postaci kompozytora, wysłuchania jego utworów (Anna Mikołajczyk-Niewiedział – sopran, Marcin Łukaszewski – fortepian) oraz zaprezentowania jego autografów. W programie także wykład syna kompozytora, prof. Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, „Wojciech Łukaszewski – dzieje krótkiego życia i dziedzictwo twórcze”.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 (Sala im. Samuela Bogumiła Lindego, III piętro).

www.buw.uw.edu.pl