#BUWmaniac to hasło 22. urodzin Biblioteki Uniwersyteckiej na Powiślu. 15 grudnia BUW zaprasza swoich użytkowników oraz wszystkich fanów gmachu i ogrodów do deklarowania swojej „maniakalnej” sympatii dla Biblioteki Uniwersyteckiej.

22 lata temu, 15 grudnia 1999 roku o godzinie 9.00, do gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 wszedł pierwszy czytelnik. Po wstępnej fazie przeprowadzki zbiorów z budynku Starej Biblioteki na kampusie głównym miał on do dyspozycji 90 tys. woluminów książek i czasopism w wolnym dostępie i 1,5 mln w magazynie; obecnie jest to – odpowiednio – około 550 tys. i blisko 3 mln, przy stałym dynamicznym wzroście oferty elektronicznej, również z zastosowaniem usługi ZDC (Zakup Decyzją Czytelnika).

Chętni do uczczenia jubileuszu BUW mogą przyjść 15 grudnia do biblioteki, zrobić zdjęcie na urodzinowej ściance i oznaczyć się jako #BUWmaniac. Dla wszystkich buwmaniaków i buwmaniaczek zostały przygotowane specjalne naklejki, które będą czekały m.in. przy Informatorium.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie BUW >>