W 2017 roku Biblioteka Uniwersytecka będzie świętować swoje dwusetne urodziny. Z tej okazji, wpisując się także w uroczyste obchody dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego, inauguruje wraz z nowym rokiem akademickim 2016/2017 wystawę jubileuszową „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki”, która ma za zadanie przedstawić w ośmiu obszarach tematycznych różnorodność i bogactwo zbiorów BUW. We wspaniałej aranżacji będzie można oglądać reprodukcje, kopie i faksymilia oryginalnych dzieł sztuki (rycin i rysunków), książki dawnej (starych druków i wydawnictw XIX wieku), opraw, rękopisów, muzykaliów, gazet, plakatów, pocztówek i innych materiałów.

Wystawa „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki” będzie prezentowana od 6 października 2016 do 23 lutego 2017 w Sali Wystaw BUW (poziom 0).

23 lutego odbędzie się finisaż wystawy, w czasie którego Piotr Matywiecki porozmawia z Piotrem Mitznerem. Przewidziano także oprowadzanie po wystawie. Więcej informacji o finisażu pod tym linkiem.