„Tu BUWam. Tu czytam. Teatr” to hasło 16 urodzin Biblioteki Uniwersyteckiej i obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce.

W ramach obchodów, na specjalnie zaaranżowanej scenie aktorzy teatrów warszawskich m.in. Andrzej Seweryn, Jarosław Gajewski, Marcin Kwaśny, Magdalena Warzecha, Jacek Król, Aleksandra Sapiaska czy Paweł Leszkowicz będą odgrywać lub odczytywać fragmenty sztuk teatralnych i teksty dramatyczne znanych autorów m.in.: Stanisława Wyspiańskiego, Williama Szekspira, Witolda Gombrowicza, Aleksandra Fredy, Antoniego Czechowa.

Akcji towarzyszyć będzie wystawa plakatów teatralnych, które będą prezentowane w Galerii na Siatkach w pasażu oraz w holu katalogowym BUW.

Urodziny BUW odbędą się 15 grudnia w godz. 12.00-17.30 pod Wielkim Świetlikiem w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66.