W dniach 24–25 lutego, z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej ustawy konstytuującej instytucję służby cywilnej, odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „100-lecie polskiej służby cywilnej”.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

W spotkaniu o przyszłości służby cywilnej, jej problemach i wyzwaniach, a także pomysłach na modernizację rozmawiać będą naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni, m.in.: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, University of Pittsburgh, University Vaasa Finland, University of Nottingham.

W wydarzeniu wezmą udział również eksperci: prof. dr hab. Gertruda Uścińska – prezes ZUS, Bartosz Marczuk – wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Wojciech Pawlak – dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Konferencja zostanie przeprowadzona w kilku panelach tematycznych skupionych wokół takich zagadnień, jak: służba cywilna w Polsce w perspektywie historycznej; służba cywilna z perspektywy polityków; służba cywilna w międzynarodowej perspektywie porównawczej; służba cywilna wobec wyzwań współczesnego świata; funkcjonowanie służby cywilnej w świecie zmian; rola i miejsce służby cywilnej w administracji publicznej; funkcjonowanie administracji w cyberprzestrzeni.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w sali im. prof. Jana Baszkiewicza i sali 303, Collegium Politicum, na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

W zależności od sytuacji pandemicznej organizator przewiduje możliwość zmiany formy konferencji na hybrydową lub zdalną.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: