12 października odbędzie się uroczyste otwarcie odrestaurowanego gmachu dawnych Łaźni Teodozji Majewskiej, gdzie przeniósł się Instytut Dziennikarstwa.

Do tej pory Instytut Dziennikarstwa zajmował budynek przy ul. Nowy Świat 69. Od początku roku akademickiego zajęcia odbywają się już w nowej siedzibie na Powiślu przy Bednarskiej 2/4. To dawne Łaźnie Teodozji Majewskiej. W 2014 roku rozpoczęto odnawianie budynku.

 

Jest to pierwsza tak kompleksowa renowacja tego obiektu od czasów powojennych. Zmieniły się nie tylko wygląd zewnętrzny tego gmachu, lecz przede wszystkim warunki studiowania. Sale dydaktyczne są teraz przestronne i nowocześnie wyposażone.

 

– Najważniejsze jednak wydaje się to, że Instytut Dziennikarstwa jest teraz w jednym miejscu – mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW.

 

– W tym samym budynku znajduje się Laboratorium Badań Medioznawczych, które prowadzi badania praktyczne mediów, Radio Kampus i baza telewizyjna, nad odświeżeniem której będziemy pracować w tym roku akademickim – wyjaśnia prof. Janusz Adamowski, dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

 

Pomieszczenia znajdujące się na parterze i pierwszym piętrze są wykorzystywane do celów naukowych, dydaktycznych, promocyjnych i wystawienniczych, a w piwnicach ulokowano magazyny oraz zaplecze dla studiów radiowego i telewizyjnego.

 

Poniedziałkowa uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00.

 

Uniwersyteckie inwestycje

Na WDiNP studiuje ponad 5800 osób. To jeden z największych wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego, który korzysta obecnie z kilku budynków rozmieszczonych w różnych częściach Warszawy. Uniwersytet Warszawski chce polepszać sytuację lokalową wydziału. W planach jest wybudowanie na sąsiadującej z Bednarską 2/4 działce kompleksu budynków przeznaczonych dla WDiNP.

 

Na terenie kampusu głównego trwają również prace nad renowacją Gmachu Audytoryjnego. Wydzielone zostaną w nim nowe pomieszczenia, w których będą prowadzone zajęcia dla studentów, na parterze zaplanowano też przestronną aulę wykładową. W budynku powstanie specjalny punkt obsługi studentów. Prace zakończą się w 2017 roku.