20 kwietnia Uniwersytet Warszawski odwiedzili przyszli studenci, doktoranci i wszyscy zainteresowani ofertą uczelni. Na Kampusie Głównym przy Krakowskim Przedmieściu czekało ponad sześćdziesiąt stoisk wydziałów oraz jednostek UW.

20 kwietnia wszyscy zainteresowani studiami na Uniwersytecie Warszawskim mogli wziąć udział w Dniu Otwartym uczelni. Swoją ofertę przedstawili reprezentanci wydziałów, katedr, instytutów, szkoły doktorskie, Klub Uczelniany AZS UW, Uniwersytet Otwarty UW, Sojusz 4EU+, Inkubator UW, Teatr Hybrydy, Teatr Tańca „Warszawianka”, Muzeum UW czy Radio Kampus.

Osoby, które wzięły udział w wydarzeniu, miały możliwość poznania uczelni, w tym oferty studiów, zasad rekrutacji, działalności kół naukowych oraz zespołów kulturalnych i drużyn sportowych, a także wolontariatu. Można było również porozmawiać ze studentami i dowiedzieć się, co oferuje UW w ramach programu Erasmus+ czy Sojuszu 4EU+.

Na uczestników czekały także atrakcje, m.in.: gra „Historia kołem się toczy”, quiz artystyczny, symulacje medyczne, warsztaty pisarskie, slawistyczny piknik naukowy i spotkania z przedstawicielami kół naukowych. Swoje stoisko miała także Fundacja DKMS.

Rekrutacja na UW

Rejestracja na rok akademicki 2024/2025 na studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim rozpocznie się 6 czerwca. Harmonogram rekrutacji na studia I stopnia, jednolite studia magisterskie i studia II stopnia dostępny jest na stronie Biura ds. Rekrutacji UW.

Zapisy prowadzone są przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Zainteresowani studiami na UW mogą zapoznać się z ofertą studiów oraz terminami i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025, które znajdują się w systemie IRK.