O aktualności przesłania Tadeusza Mazowieckiego podczas wykładu, który odbędzie się 16 maja, opowie prof. Mirosław Wyrzykowski.

„«Jacy piękni ludzie byli u początków tej wolnej Polski». Aktualność przesłania Tadeusza Mazowieckiego” to tytuł wykładu, który w ramach cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie wygłosi prof. Mirosław Wyrzykowski.

 

Prof. Wyrzykowski specjalizuje się w prawie administracyjnym i konstytucyjnym, zajmuje się również prawami człowieka. Zawodowo jest związany z Wydziałem Prawa i Administracji UW, którego był dziekanem. Przez dziewięć lat pełnił funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

 

W 2003 roku Tadeusz Mazowiecki otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. Promotorem doktoratu był prof. Wyrzykowski.

 

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Od 2014 roku na Uniwersytecie Warszawskim działa Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego, która jest miejscem debaty nad aktualnymi problemami społecznymi i humanistycznymi. Przez edukację i popularyzację wiedzy przekazuje wartości, które były szczególnie bliskie jej Honorowemu Patronowi. Ośrodek organizuje warsztaty, wykłady i sympozja skierowane przede wszystkim do młodych ludzi.