Przedpremierowy pokaz nowego filmu Jima Jarmuscha „Paterson” będzie można obejrzeć na kolejnym Spotkaniu Filozoficznym organizowanym przez Gutek Film i Uniwersytet Warszawski.

„Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Główną rolę w filmie gra Adam Driver.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Piotr Schollenberger – adiunkt w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się on fenomenologią i tradycją estetyki fenomenologicznej, a także teorią sztuki.

Spotkania Filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Bilety w cenie 20 zł można kupić przez internet.

Spotkanie rozpocznie się 14 grudnia o godz. 19 w warszawskim Kinie Muranów.

www.facebook.com