Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na uroczystość przekazania do Archiwum Kompozytorów Polskich BUW: „Liber amicorum” („The Chester Book of Greetings”) z wpisem m.in. Witolda Lutosławskiego i innych wybitnych kompozytorów, m.in. sir Petera Maxwella-Daviesa i sir Johna Tavenera oraz partytury „Totentanz” Thomasa Adèsa dedykowanej pamięci Danuty i Witolda Lutosławskich, sygnowanej przez kompozytora, a także materiałów związanych z prawykonaniem tego utworu podczas Festiwalu BBC Proms w 2013 roku. Cenne obiekty pochodzą z kolekcji Robina Boyle’a – wieloletniego menadżera Witolda Lutosławskiego, z wydawnictwa Chester Music w Londynie.

W programie – wystąpienie darczyńcy, prezentacja ofiarowywanych materiałów oraz projekcja filmu dokumentalnego o Witoldzie Lutosławskim.

Uroczystość odbędzie się 6 grudnia o godz. 17.30 w sali 254 (II p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.