Międzynarodowa konferencja „O przyszłości sprawozdawców krajowych do spraw handlu ludźmi w Europie” zamknie projekt FIGAS (Filling the gaps in the system of combating human trafficking in Poland – Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce).

Projekt FIGAS był realizowany w latach 2013-2015 przez Ośrodek Badań Handlu Ludźmi Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Komendą Główną Straży Granicznej oraz Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Na konferencji zostaną przedstawione wyniki badań. Odbędzie się też dyskusja o najważniejszych kwestiach związanych z dotychczasowym funkcjonowaniem krajowych sprawozdawców do spraw handlu ludźmi w Europie. Uczestnicy będą się zastanawiać nad przyszłością tej instytucji.

Projekt został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy zgłaszać do 25 lutego do Anny Rosińskiej: a.m.rosinska@gmail.com.

Formularz rejestracyjny: obhl.ipsir.uw.edu.pl/konferencja.php.

Konferencja rozpocznie się 9 marca o godz. 9.30 w Sali Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim na kampusie przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (zakończenie o godz. 17.30).