Rada koordynacyjna ds. certyfikacji biegłości językowej wraz z Pełnomocnikiem Rektora ds. realizacji procesu bolońskiego i organizacji nauczania języków oraz Fundacją Systemu Rozwoju Edukacji organizują sesję „Ewaluacja biegłości językowej – od pomiaru do sztuki pomiaru”, która odbędzie się 22 września, w budynku Wydziału Neofilologii, przy ul. Dobrej 55, w sali nr 3014.

Spotkanie zostanie poświęcone wyzwaniom, jakie stawia kształceniu uniwersyteckiemu rzetelna ewaluacja biegłości językowej, która staje się podstawą do certyfikowania. Zaproszeni do dyskusji specjaliści przedstawią kluczowe dla tego zagadnienia kwestie związane z opracowywaniem zadań testowych dotyczących na przykład rozumienia tekstu słuchanego, pisanego, testu użycia języka oraz testu pisania i mówienia. Podzielą się też swoim doświadczeniem i propozycjami podniesienia jakości procesu ewaluacji biegłości językowej w kształceniu uniwersyteckim.

Udział w konferencji jest bezpłatny, rejestracja zostanie uruchomiona w drugiej połowie sierpnia.