Każdego roku na międzynarodowych finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS) prezentowanych jest blisko sto projektów nadesłanych przez uczniów, pochodzących z różnych krajów, m.in. z Rosji, Ukrainy, Białorusi, USA, Kanady, Japonii oraz Korei Południowej. Wydarzenie to gromadzi około 150 młodych naukowców z całego świata. Ich naukową rywalizację wspierają opiekunowie – krajowi organizatorzy narodowych konkursów EUCYS.

W tym roku w dniach 19-24 września w Warszawie odbędzie się 20. edycja EUCYS, w której Polskę reprezentować będzie troje licealistów ze Słupska, Warszawy i Poznania. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do rozwijania zainteresowań badawczych oraz ułatwiać współpracę i wymianę myśli pomiędzy uczestnikami tych zmagań a starszymi, bardziej doświadczonymi naukowcami. 20-22 września w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie będzie można zobaczyć najlepsze uczniowskie projekty oraz porozmawiać z ich autorami.

Ogłoszenie wyników 23 WRZEŚNIA o godz. 13.00. Uroczystość odbędzie się w Auditorium Maximum (Krakowskie Przedmieście 26/28). Transmisja on line >>

Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej jest prowadzony przez Komisję Europejską od 1989 r. W tym roku organizatorami EUCYS 2014 w Warszawie są: Uniwersytet Warszawski, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci oraz Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji o finałach konkursu