Laboratorium Cyfrowe Humanistyki Uniwersytetu Warszawskiego organizuje międzynarodową konferencję „Digital humanities centres: experiences and perspectives”. Będzie to pierwsza konferencja w Europie poświęcona zagadnieniom związanym z instytucjonalną działalnością centrów humanistyki cyfrowej. Badania z zakresu humanistyki cyfrowej, których rola rośnie obecnie na świecie, odbywają się zawsze w określonych ramach instytucjonalnych, wyznaczanych przez funkcjonujące systemy nauki oraz uwarunkowania społeczne. Powstające obecnie centra i laboratoria humanistyki cyfrowej (DHLabs) stają zatem przed szeregiem wyzwań natury organizacyjnej i społecznej. Organizowana przez LaCH UW konferencja stwarza możliwości wymiany doświadczeń oraz zarysowania perspektyw współpracy i rozwoju instytucji tego typu.

Rejestracja uczestników potrwa do 11 listopada.

Wydarzenie odbędzie się 8-9 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).