Na kolejnym koncercie z cyklu „Bach 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego” będzie można usłyszeć kantaty BWV 84 „Ich bin vergnügt mit meinem Glücke”, BWV 156 „Ich steh mit einem Fuß im Grabe”, BWV 166 „Wo gehest du hin?” i BWV 185 „Barmherziges Herze der ewigen Liebe”. Wykona je zespół muzyki dawnej Gradus ad Parnassum pod kierownictwem Krzysztofa Garstki z towarzyszeniem solistów – Joanny Freszel (sopran), Wandy Franek (alt), Przemysława Borysa (tenor) i Pawła Czekały (bas).

Koncert organizowany jest przez Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW i Fundacją Uniwersytetu Warszawskiego, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia. Koncerty cyklu „Bach 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, są także elementem obchodów Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Koncert odbędzie się 21 listopada o godz. 18:30 oraz 22 listopada o godz. 13:30 w Kościele ss. Wizytek pw. Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi (Krakowskie Przedmieście 34).

Wstęp jest wolny.