Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy 200. urodzinach Uniwersytetu Warszawskiego.

Wolontariusze będą mogli nie tylko zdobyć doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń, ale także wziąć udział w warsztatach integracyjnych, nawiązać kontakty, a także dobrze się bawić.

 

Wydarzenia, w które będzie można się zaangażować:

 

13 maja

 • Konferencja „Jestem z UW”:
  prezentacje osiągnięć absolwentów naszego Uniwersytetu z całego świata w formacie TED Talks;
 • BUWing społeczności UW:
  wieczorny piknik społeczności Uniwersytetu w ogrodach BUWu – świetna okazja by poznać ciekawych ludzi i integrować się.

 

14 maja

 • Koncert “Jestem z UW – absolwenci absolwentom”:
  w amfiteatrze w Parku Sowińskiego zagrają najlepsi polscy artyści muzyki rozrywkowej, którzy studiowali na UW – od T.Love i Muńka Staszczyka po Kazika Staszewskiego i kwartet ProForma.
 • Jubileuszowa Noc Muzeów UW:
  coroczne wielkie wydarzenie przyciągające tłumy odwiedzających – w programie pokazy świetlne, maping na ścianie Starego BUWu, liczne występy artystów oraz mnóstwo atrakcji prezentujących na co dzień niedostępne miejsca na UW.

 

4 czerwca

 • Warszawskie Regaty Wioślarskie “Warsaw River Race”:
  międzynarodowe wydarzenie sportowe organizowane przez uniwersytecki AZS na wzór brytyjskich uczelni. Uniwersytet Warszawski będzie konkurował z Politechniką Warszawską.

 

11 czerwca

 • “Uniwersytecki Wehikuł Czasu – UW 200 lat temu”:
  Kampus i Krakowskie Przedmieście zostaną przeniesione do czasów powstania Uniwersytetu – lata 1816-1818. Inscenizacje historyczne, pokazy i wiele atrakcji z epoki sprawią, że uczestnicy przeniosą się do czasów oświeceniowej Warszawy.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres uw200(at)wolontariat.uw.edu.pl do 27 kwietnia.

 

Więcej informacji na stronie: wolontariat.uw.edu.pl/uw200/