11 listopada odbędzie się 58. Varsoviada, czyli Igrzyska Studentów Pierwszego Roku. Zawodnicy będą mogli poznać smak zwycięstw odniesionych w barwach swoich uczelni i powalczyć o ogólnopolski finał. Rywalizować będą w konkurencjach drużynowych i indywidualnych.

W programie przewidziano rozgrywki z takich dyscyplin jak: ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy, koszykówka mężczyzn, koszykówka 3×3 kobiet, siatkówka i futsal. Odbędzie się również bieg przełajowy. Organizatorzy przygotowali 1,5-kilometrową pętlę, którą każdy z uczestników będzie musiał pokonać 3 razy. Trasa będzie wyglądała tak samo dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Będzie składała się z odcinków trawiastych oraz fragmentów leśnych singli, czyli wąskich i krętych ścieżek. Nie zabraknie też podbiegów i zbiegów. Zawody zwieńczy „Trójbój Rektorski”.

Varsoviada odbywa się nieprzerwanie od 1964 roku. Początkowo zawody rozgrywane były na stadionie Politechniki Warszawskiej, obecnie od lat są organizowane na terenie obiektów należących do Akademii Wychowania Fizycznego.

Organizatorem igrzysk jest AZS Warszawa, a partnerami wydarzenia: Uniwersytet Warszawski, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, m.st Warszawa oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie AZS Warszawa.