Katedra Języków i Kultur Afryki Wydziału Orientalistycznego UW organizuje konferencję międzynarodową „Language – Culture – Literature: East African Perspective”, która odbędzie się w dniach 23-24 maja w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Dobrej 56/66 w sali 315, w godz. 9.30-17.15.

Program konferencji

Konferencji towarzyszyć będzie debata  „Free, fair and … tweeted elections? The role of media in democratic processes” organizowaną przez Katedrę Języków i Kultur Afryki UW wraz z Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego. Debata odbędzie się 25 maja, o godz. 11.00, w siedzibie Biblioteki, przy ul. Koszykowej 26/28 w Warszawie.

W debacie wezmą udział: Mateusz Bajek –  uczestnik kilkunastu międzynarodowych misji i obserwacji wyborów w Europie i Azji, w tym w ramach ODIHR/OBWE, Godfrey ‘GADO’ Mwampembwa – publicysta na stale mieszkający w Kenii, Patrick Gathara- kenijski dziennikarz, komentator spraw regionalnych i międzynarodowych.

Spotkanie w języku angielskim poprowadzi Maria Piotrowska z Wydziału Orientalistycznego UW.