Wystawa „Orchidea 2018” organizowana jest po raz kolejny w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz roślin. Współorganizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

1 marca o godz. 18 przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy „Wieczór Orchidei”. Będzie można obejrzeć wystawę storczyków i zakupić rośliny. W planach jest pokaz tańca orientalnego. Bilety na „Wieczór Orchidei” będą po 20 zł.

Od 2 marca do 4 marca w godz. 10-18 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Bilety po 10 zł – normalne i 5 zł – ulgowe.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin od 2 do 4 marca o godz. 12, 14 oraz 16. Pokaz będzie prowadził Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez miłośników tych roślin z Warszawy.