Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem UW organizuje wystawę „Planeta kobiet – rzeźba i malarstwo Maryny Szöllősi”. Odbywa się ona z okazji zakończenia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju 2017 proklamowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 grudnia o godz. 18 w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego w holu Pałacu Kazimierzowskiego. Wystawa czynna będzie do 30 grudnia. Wstęp wolny.

Maryna Szöllősi – dr nauk biologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w Institut National de la Recherche Agronomique we Francji. Autorka licznych publikacji naukowych i współautorka podręczników akademickich. Pod nazwiskiem Sołtyńska uczestniczyła w ponad 500 programach telewizyjnych „Zwierzyniec”. Autorka kilku książek dla dzieci o zwierzętach.