Na Wydziale Chemii – w części magazynu odczynników – 3 lutego doszło do nieszczęśliwego wypadku (wybuchu), w wyniku którego poszkodowana została wieloletnia pracowniczka magazynu WCh UW. Prawdopodobnie wybuch zdarzył się podczas otwierania lub przelewania odczynników.

Tuż po wypadku poszkodowana została przewieziona do szpitala. Pozostali pracownicy zostali na krótko ewakuowani z gmachu Wydziału.

W tej chwili wszyscy czekamy na wiadomości o stanie zdrowia poszkodowanej oraz na wyniki ustaleń odpowiednich służb w sprawie przyczyn tego zdarzenia.

Anna Korzekwa
rzecznik prasowy
Uniwersytetu Warszawskiego

Od 5 lutego organizowana jest zbiórka krwi na rzecz poszkodowanej w wybuchu pracowniczki UW.

Punkt poboru krwi znajduje się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Wołoskiej 137. Jest czynny w godzinach 7:30-13:00. Na stronie internetowej CKiK znajdują się najważniejsze informacje dotyczące oddania krwi.

Mogą się zgłaszać osoby pełnoletnie, zdrowe, z dokumentem tożsamości, po śniadaniu.

5 lutego może przyjść do punktu nie więcej niż 10 osób z Wydziału. Od kolejnego tygodnia do 20 osób dziennie. Nie ma znaczenia grupa krwi krwiodawcy, ważne, aby zadedykować na miejscu krew dla poszkodowanej w wybuchu na WCh.

Można się zgłaszać indywidualnie w punkcie CKiK. Aby ułatwić organizację zbiórki, dzień wcześniej należy skontaktować się z pracownikami UW: Agnieszką Łagodą lub Marcinem Kubsikiem.

Agnieszka Łagoda: astasiak(at)chem.uw.edu.pl, tel. (22) 55 26 313

Marcin Kubsik: kubsik(at)chem.uw.edu.pl, tel. 55 26 212, wew. 26 355