Uniwersytet Warszawski i Centrum Nauki Kopernik organizują międzynarodową interdyscyplinarną konferencję naukową „Przygody umysłu”. Wydarzenie odbędzie się od 9 do 10 listopada w Centrum Nauki Kopernik.

Podczas konferencji uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach badawczych, sesjach plenarnych, panelowych i plakatowych oraz spotkaniach z naukowcami i edukatorami.

Gośćmi specjalnymi będą prof. Louise Archer – King’s College w Londynie, prof. Anna Giza – Uniwersytet Warszawski oraz dr Diana Issidorides – Centrum Nauki NEMO w Amsterdamie.

W trakcie spotkań poruszona zostanie tematyka z trzech obszarów. Pierwszy będzie dotyczył poznawania, uczenia się, przeżywania w przestrzeni muzeów i centrów nauki. Drugi obszar będzie odnosił się do kapitału społecznego i kapitału naukowego – roli centrów nauki i instytucji edukacji nieformalnej w zmianie społecznej. Trzeci obszar tematyczny będzie dotyczył przestrzeni, eksponatów i projektowania doświadczeń.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Liczba miejsc jest ograniczona. Terminy rejestracji dla uczestników i prelegentów, a także dodatkowe informacje o konferencji dostępne są na stronie Centrum Nauki Kopernik.