Dlaczego warto studiować na UW?

Drukuj

Trwa rekrutacja na studia. Dlaczego wybrać UW? Uniwersytet jest wśród 3% najlepszych uczelni na świecie. 94% osób z dyplomem UW znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów. Uczelnia należy do sojuszu 4EU+. Dzięki temu studenci będą mogli spędzić część studiów np. na Uniwersytecie Sorbońskim. Do 2025 na UW zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie 18 gmachów.

Trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UW. Rejestracja prowadzona jest przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów do 12 sierpnia.

 

Prestiżowy dyplom

W 17. edycji zestawienia Quacquarelli Symonds World University Ranking Uniwersytet Warszawski uplasował się na 321. miejscu na świecie, 141. w Europie i 1. w kraju. Podobnie jak w zeszłym roku, tym, co analitycy ocenili najlepiej były renoma uczelni i opinia wśród pracodawców. Dyplom ukończenia Uniwersytetu Warszawskiego jest atutem na rynku pracy – według badań prowadzonych wśród absolwentów 94% osób z dyplomem UW znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów, a umiejętności zdobyte podczas nauki są cenione przez przyszłych pracodawców.

 

Rozwój naukowy już w czasie studiów

Kandydaci mogą wybrać spośród ponad 100 kierunków studiów, z których część prowadzona jest w całości w języku angielskim. Osoby, które chciałyby rozwijać się w kilku dziedzinach mogą podjąć studia interdyscyplinarne, które pozwalają studentom samodzielne kształtować program w ramach kilku jednostek. Studenci już w trakcie nauki mogą uczestniczyć w projektach naukowych i współpracować z zespołami badawczymi.

 

Studia w Heidelbergu?

Najbardziej znanym programem stypendialnym dla studentów, w którym od lat uczestniczy UW, jest Erasmus+. W ciągu 20 lat skorzystało z niego 25 tys. studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu. Dzięki członkostwu UW w sojuszu 4EU+ studenci będą mogli uczestniczyć w szkołach letnich lub spędzić część studiów na jednej z uczelni partnerskich: Uniwersytecie Karola, Uniwersytecie w Heidelbergu, Uniwersytet Sorbońskim, Uniwersytecie Kopenhaskim lub Uniwersytecie w Mediolanie. Krajową wymianę akademicką umożliwia program MOST.

 

Coraz lepsze warunki studiowania

Uniwersytet z roku na rok poprawia warunki pracy i studiowania. Dzięki wieloletniemu programowi rozwoju w latach 2016-2025 uniwersytet zrealizuje 18 inwestycji. Na trzech uniwersyteckich kampusach: przy Krakowskim Przedmieściu, na Ochocie oraz na Służewcu powstaną nowe budynki lub zmodernizowane zostaną już istniejące gmachy. To m.in. nowe osiedle akademickie na Służewcu, budynek nauk psychologicznych na Ochocie czy działająca już przestrzeń sportowa w Bibliotece Uniwersyteckiej.