Początek rekrutacji

Drukuj

Licealiści mają już za sobą egzaminy maturalne. Przed nimi kolejny etap – wybór studiów. Na Uniwersytecie Warszawskim zapisy rozpoczęły się 9 czerwca.

 

Kandydaci mają w tym roku do wyboru ok. 120 kierunków  studiów I stopnia i jednolitych magisterskich. Z listą można zapoznać się wchodząc na stronę www.irk.uw.edu.pl.

 

Jak się zapisać?

 

W rekrutacji na studia nie liczy się kolejność zgłoszeń, a jedynie wyniki egzaminów maturalnych. Proste zasady spisaliśmy w dziewięciu punktach, od momentu wejścia na stronę irk.uw.edu.pl i poznania katalogu kierunków przez sam proces zapisów, aż do rozpoczęcia zajęć na Uniwersytecie.

 

Żeby nie przegapić

 

Zapisy rozpoczęły się 9 czerwca i potrwają do 2 lipca. Wyniki egzaminów ogłoszone zostaną 27 czerwca. Warto wcześniej zapoznać się z katalogiem kierunków. O tym czy kandydaci zostali przyjęci na studia dowiedzą się 11 lipca. Wyniki pojawią się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK.

Harmonogram rekrutacji

 

Informacje są tutaj

 

Specjalnie dla kandydatów powstała zakładka rekrutacja. Można tam dowiedzieć się dlaczego spośród 400 uczelni wybrać właśnie UW, w jaki sposób tworzone są listy rankingowe, na jakiej podstawie kwalifikowani są olimpijczycy, gdzie znaleźć szczegółowy opis konkretnego kierunku, ile kierunków można wybrać i na ile zapisał się rekordzista oraz na jakie kierunki prowadzone są dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne?

Więcej informacji

 

Chcę poznać statystyki

 

O tym jak wyglądała rekrutacja rok temu, ilu było chętnych, jak dużo dokonywali rejestracji, jakie wyniki osiągali z egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego i na które kierunki najtrudniej się było dostać można przeczytać w niedawno opublikowanym artykule „Sylwetka kandydata”.

 

Co nowego?

 

Co roku na UW otwierane są nowe kierunki. W zeszłym roku po raz pierwszy można było zapisywać się na kognitywistkę i bioetykę. Tym razem nowości czekają na Wydziale Historycznym i Pedagogicznym. Jakie? O tym przeczytać można tutaj.