Wakacyjny numer pisma „UW”

Drukuj

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy pismo w teczkę, a w nim o nowym regulaminie studiów, podwyżkach, kąciku dla rodziców w BUW-ie, wynikach rankingów, nagrodach i badaniach.

 

Na rowerową wyprawę proponujemy trasę po Mazowszu wijącą się pośród wiatraków, młynów wodnych, kościołów i dworów. Spis takich obiektów przygotowali twórcy przedsięwzięcia „Drewniane Mazowsze”, które przybliżamy w najnowszym numerze „UW”.

 

Oprócz tego, w piśmie po raz kolejny wyjaśniamy, na czym polegają zmiany w regulaminie studiów. Przedstawiamy, jak powinna wyglądać edukacja multimedialna i pytamy zagranicznych studentów o to, co myślą o kierunkach prowadzonych na Uniwersytecie w języku angielskim. Opisujemy renowację Gmachu Audytoryjnego, który kiedyś służył m.in. fizykom, artystom i medykom i z którego w przyszłości będą korzystać studenci i pracownicy Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Odkrywamy także tajemnice odnalezionego niedawno tomu poezji autorstwa prof. Grzegorza Białkowskiego, rektora Uniwersytetu w latach 1985-1989.

 

Wakacyjne pismo przynosi kolejne odcinki cyklów „Odkurzone, uchwycone” i „Słownika języka nowego”. Tym razem dr Robert Gawkowski opisuje, co działo się przed Pałacem Kazimierzowskim, kiedy powstawał Uniwersytet. Natomiast badacze z Obserwatorium Językowego wzięli na warsztat słownictwo związane z modą.

 

Dr Łukasz Szurmiński przybliża w tym wydaniu, jak działa okulograf służący do badań percepcji materiałów wizualnych. Dzięki obserwacjom przy pomocy tego urządzenia wiadomo, na których słowach i elementach graficznych odbiorca zatrzymuje wzrok, jak długo to robi i do których wcześniej przeczytanych wyrazów lub innych elementów powraca.

 

Ponadto czytelnicy dowiedzą się z gazety, w jaki sposób mówić o podatkach i o biologii, żeby słuchacze ciągle mieli ochotę na więcej.

 

Pismo „UW” od czwartku jest dostępne bezpłatnie w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum oraz w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej. W kolejnym tygodniu trafi na wydziały.